Cefalgin®

Lek OTC

Właściwości i zastosowanie

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; gorączka.

Skład

1 tabletka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 250 mg, propyfenazon (Propyphenazonum) 150 mg, kofeinę (Coffeinum) 50 mg.

Opakowanie

1 opakowanie zawiera 10 tabletek.

 

Postać farmaceutyczna: Tabletki. Biała z żółtawym odcieniem tabletka, okrągła, obustronnie płaska ze ściętymi brzegami, jednostronnie grawerowana znakiem "-".

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek składnik produktu, nadwrażliwość na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol), ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, ostra porfiria wątrobowa, choroba alkoholowa.

Informacje dodatkowe

Podmiot odpowiedzialny:

Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5,
95-200 Pabianice.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.